شب‌های ماه معماری و فلسفه در کرمان برگزار می شود

شب‌های ماه معماری و فلسفه در کرمان برگزار می شود

 

شهردار کرمان: برگزاری برنامه های متعدد با حضور مهندسان معمار و شهرساز در دستور کار است

 

 

 

شهردار کرمان از برگزاری نشست و برنامه‌های متعدد با حضور مهندسان معمار و شهرساز خبر داد و گفت: این نشست‌ها در راستای هم اندیشی بیشتر با شهرداری به صورت ماهیانه برگزار خواهد شد.

 

به گزارش کرمان آنلاین، سید مهران عالم‌زاده در نشست با معماران و شهرسازان استان کرمان که با حضور جمعی از مدیران شهرداری، سازمان نظام مهندسی ساختمان و اداره کل راه و شهرسازی برگزار شد؛ ضمن تشکر از اساتید برجسته معماری کشور به دلیل پذیرفتن دعوت شهرداری کرمان و حضور در این نشست افزود: حضور این افراد را در کرمان، غنیمت می‌دانیم و با برگزاری نشست هم اندیشی، از علاقه مندان و متخصصان حوزه معماری و شهرسازی دعوت کردیم تا از تجربه و دانش این افراد بهره ببرند.

 

 وی خاطرنشان کرد: شهرداری کرمان به صورت ماهیانه برنامه های متعددی را با حضور مهندسان معمار و شهرساز در قالب گفت وگو و هم اندیشی تدارک دیده است.

شهردار کرمان  تصریح کرد: مقارن شدن اولین نشست با معماران را با روز خبرنگار به فال نیک می گیریم و امیدواریم این اقدام سرآغاز خوبی برای برقراری گفتمان‌های بعدی بین شهرداری و متخصصان حرفه ای در حوزه معماری و شهرسازی باشد.

وی ضمن تشکر از اداره کل راه و شهرسازی و سازمان نظام مهندسی ساختمان در برقراری تعامل و همکاری با شهرداری در جهت مسائل اجرایی و همچنین برگزاری این نشست افزود: این برنامه ها محوریت آموزشی دارد و پرداختن به موضوعات شهرسازی و معماری می تواند در انتقال دانش و تجربه به شرکت کنندگان مفید و موثر واقع شود .

عالم زاده خطاب به معماران و مهندسان حاضر در این نشست گفت: از شما می‌خواهم شهرداری را از خود بدانید، پیشنهادات و انتقادات خود را به ما منتقل کنید زیرا همکاری وهمدلی شما به ما کمک می کند که برای شهر کرمان روزهای بهتری در پیش داشته باشیم.

 

در ادامه این جلسه مهندسان معمار برجسته کشور از جمله فرهاد احمدی و رضا دانشمیر تجربه ها و دیدگاههای خود را در حوزه معماری و شهرسازی مطرح کردند. دراین جلسه سید محمد بهشتی از اساتید برجسته و صاحب سبک در معماری، موضوع تقابل سنت و تجدد در معماری را مطرح و در مورد سبک معماری بعضی از آثار تاریخی کرمان دیدگاههای خود را عنوان کرد.

 وی با انتقاد از معماری شهر کرمان افزود: معماری کرمان متاسفانه اسیر بازی  تجدد و سنت شده و از مقوله معماری معاصر به دور مانده است

 بهشتی با تاکید بر این که معماری کرمان باید راه حل معاصر شدن را در پیش بگیرد ادامه داد: معاصر شدن در معماری یعنی به زمان حال بیاییم و در عین نو به نو شدن بتوانیم ریشه های فرهنگی خودمان را حفظ کنیم.

 لازم به ذکر است در پایان این جلسه پیرامون موضوعات معماری و شهرسازی بحث و تبادل نظر شد.

 

مهدیه جعفری

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه