از صدا و سیما می خواهیم مصوبات شورا را به مردم اطلاع رسانی کند

 

 


نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرمان:
از صدا و سیما می خواهیم مصوبات شورا را به مردم اطلاع رسانی کند

 

 

 

 

نایب رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر کرمان گفت: اقبال عمومی مردم نسبت به رسانه ملی افزایش یافته بنابراین درجهت اطلاع رسانی وآگاه کردن مردم از مصوبات شورای اسلامی شهر، از صدا وسیما می خواهیم در این زمینه اطلاع رسانی کند.
به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، منصور ایرانمنش در جلسه دیدار با مدیرکل صدا و سیما و خبرنگاران این مرکز که به مناسبت روز خبرنگار برگزار شد؛ با تاکید بر برقراری تعامل بیشتر بین شهرداری، شورای اسلامی شهر و سازمان صدا و سیما خاطرنشان کرد: همکاری و افزایش تعاملات بیشتر به نفع مردم است و بهتر است جهت روشن شدن بعضی موضوعات ، مردم در جریان اخبار و مصوبات شورا قرار گیرند.
وی با اشاره به قدرت نفوذ صدا و سیما ادامه داد: این رسانه می تواند مردم را نسبت به حقوق شهروندی آگاه و آنها را به پرداخت عوارض تشویق کند چرا که نمی‌توان انتظار داشت شهرداری و شورای شهر به خوبی عمل کنند اما مردم در پرداخت عوارض کوتاهی کرده و به آن، بی توجه باشند.

 

ایرانمنش افزود: در این دوره هزینه‌های زیادی از پروژه های نیمه تمام، بر دوش شهرداری است که خوشبختانه با کمک شورا و تدبیر مهندس عالم زاده شهردار کرمان، معوقات در حال پرداخت هستند و پروژه های شهری طبق روال روند تکمیلی خود را طی می کنند.
این عضو شورای اسلامی شهر کرمان نگاه ویژه شهرداری به حوزه فرهنگی را ستود و گفت: با توجه به فرمایش مقام معظم رهبری در جهت ایجاد روحیه نشاط و امیدواری در مردم ، شهرداری برنامه های فرهنگی مناسبی با این هدف تدارک دیده که جشنواره تابستانه 20 تا 20 یکی از این موارد است.
وی یکی دیگر از اقدامات خوب شهرداری را احیاء بافت قدیم شهر کرمان عنوان کرد و گفت: امیدواریم با راه اندازی شهرداری بافت قدیم ، کمک مردم و اطلاع رسانی رسانه ها به خصوص صدا و سیما شاهد پیشرفت های بیشتری برای شهر کرمان باشیم

در ادامه این جلسه خدادادی رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر کرمان با اشاره به جایگاه بالا و با ارزش رسانه ملی گفت: وجه مشتریک رسانه ملی صدا و سیما با شهرداری این است که مخاطب هر دو مردم هستند و اگر رسانه ملی با شهرداری تعامل بهتری داشته باشد مردم بیشتر در جریان موضوعات شهری و اقدامات شهرداری قرار می گیرند.

وی افزود: برگزاری این جلسه را به فال نیک می گیرم و امیدواریم تعامل صدا و سیما با شهرداری و شورای شهر چندین برابر شود و آنچه که باید به اطلاع مردم رسانده شود از رسانه ملی پخش شود.

خدادادی با اشاره به حضور پررنگ مدیران شهرداری در رادیو طی سال‌های گذشته گفت: احساس می کنم این حضور مقداری کم رنگ شده است و امیدواریم که این خلاء برطرف شود.

رئیس کمیسیون خدمات شهری و محیط زیست شورای اسلامی شهر کرمان تصریح کرد: اینکه در جاههای مختلف ذکر شده عوارض شهرداری 10 برابر شده، دلیل آن این است که مبنای محاسبه عوارض شهرداری در کل ارزش معاملاتی بود که دارایی، این عوارض را در سال های گذشته 10برابر و آن را بلوک بندی کرده بود و کسی آن زمان از مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس به این امر اعتراضی نکرد .

وی ادامه داد: شهر موجودی زنده  است و نیاز به حفاظت دارد و از این لحاظ کار شهرداری بسیار مشکل و حساس است که امیدواریم با تعامل بین شهرداری، شورای شهر و دستگاههای اجرایی بتوانیم پروژه ها را به اتمام برسانیم و با تعاریفی که در لایحه بودجه شهرداری شده و به تصویب شورا رسیده است به آن نقطه ای که می خواهیم برسیم.

رامین ارجمند کرمانی رئیس کمیسیون معماری، شهرسازی و حاشیه نشینی شورای اسلامی شهر کرمان نیز گفت: عوارض شهرداری کاملا کارشناسی شده است و ما درسال جدید در شورای شهر این هزینه ها را به روز رسانی و به هنگام سازی کردیم چرا که طی سالهای گذشته این قضیه مغفول و مهجورمانده بود.

 

وی تصریح کرد: خروجی جلسات این بود که به هر حال براساس قوانین و بخشنامه های مصوب هیات دولت و براساس ابلاغیه معاون اول ریاست جمهوری که در سراسر کشور اجرایی شده است؛ خود را منطبق کنیم.

ارجمند کرمانی افزود: بالاخره طی جلسات متوالی در شورای شهر تصمیم گرفتیم که درسال 98 بودجه ای که مصوب می شود نیز کارشناسی شده باشد و ما برای آن ساعتها وقت گذاشتیم.

وی تاکید کرد: همه ما می دانیم که شهر کرمان هنوز به درآمد کلان شهرها نرسیده است و امیدورایم با تعامل و همکاری بیشتر بین مردم، شهرداری و صداو سیما جایگاه خود را به دست آوریم .

 


علی رمضانی مدیر کل صدا و سیمای مرکز کرمان گفت: امیدورایم با تعاملات بیشتر برای ارایه خدمات بیشتر به مردم، بتوانیم رسالت اصلی خود را انجام دهیم زیرا هرچه تعاملات بیشتری بین دستگاههای اجرایی و صدا و سیما برقرار باشد، منفعت آن نصیب مردم می شود.
وی به معضلات حوزه ترافیک و حاشیه نشینی در شهر کرمان اشاره کرد و گفت: بخشی از مشکلات ترافیکی به قوانین و اقدامات انجام شده و بخش زیادی از آن به فرهنگ سازی مربوط است که ضرورت دارد تا با مشارکت و تعامل شهرداری، صدا و سیما و نیروی انتظامی این مشکل بررسی شود.

 

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کرمان با اجتناب از موازی کاری در زمینه فرهنگ سازی افزود: بهتر است در این زمینه به یک تفاهم مشترک برسیم و بر اساس آن تصمیم گیری کنیم

مهدیه جعفری

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه