«شادمانه مهربانوی کرمانی» با حضور پرشور بانوان شهر کرمان برگزار شد

در راستای اجرای برنامه های شهروندی تابستان کرمان توسط شهرداری:

 

«شادمانه مهربانوی کرمانی» با حضور پرشور بانوان شهر کرمان برگزار شد

 

 

 

برنامه شادمانه مهربانوی کرمانی با حضور پرشور بانوان شهر کرمان  در پارک مادر این شهر برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، این برنامه در راستای برنامه های شهروندی تابستان کرمان و برای اولین بار با هدف ترویج شادی و نشاط در بین بانوان کرمانی به صورت رقابتی در قالب 17 ایستگاه ورزشی، تفریحی و سرگرمی تدارک دیده شده بود.

مدیر امور بانوان و خانواده شهرداری کرمان  در حاشیه برگزاری این برنامه در گفت وگو با کرمان آنلاین گفت: طبق مطالعات انجام شده از سوی مراکز علمی، میزان  افسردگی و اضطراب  در بین بانوان نسبت به آقایان بیشتر است؛ بنابراین باید برنامه های مهیجی برای آنها تدارک دیده شود تا میزان شادی و امیدواری در بین بانوان افزایش یابد.

سارا کارگر افزود: هدف اصلی از برگزاری شادمانه مهربانوی کرمانی نیز ایجاد فرصتی برای شادی و تفریح بانوان در محیطی امن و سالم است.

وی با اشاره به این که  بانوان نیاز دارند تا در فرصتی مناسب مهارت های فردی و سرگرمی خود را بروز دهند؛ خاطر نشان کرد : تاکنون چنین فرصت عمومی‌ای وجود نداشته و این اولین برنامه ویژه برای بانوان شهر کرمان است که مقرر شده با حمایت شهردار، معاونت فرهنگی و اجتماعی شهرداری و کمیسیون بانوان شورای اسلامی شهر کرمان تداوم پیدا کند.

کارگر در توضیح برگزاری برنامه شادمانه مهربانوی کرمانی گفت: در این برنامه 17 ایستگاه ورزشی، تفریحی و سرگرمی تعریف شده که  بانوان به صورت مسابقه در این ایستگاه‌ها با یکدیگر رقابت کرده و ضمن یک رقابت سالم و مهیج، در نهایت جوایزی را نیز دریافت خواهند کرد.

وی به برگزاری برنامه‌هایی مختص بانوان با  موضوعات اجتماعی و فرهنگی نیز اشاره و تصریح کرد:  این رقابت‌ها ضمن این که زمینه‌ی شادی و نشاط را فراهم می آورد؛ فرصتی را برای در کنار هم بودن ایجاد می‌کند .

 

مدیر امور بانوان و خانواده شهرداری کرمان با اشاره به اینکه  تمامی خانم‌های سطح شهر در سنین مختلف و حتی دختر بچه ها دراین برنامه حضور دارند؛ بر حضور بیشتر خانم ها در پارک های بانوان تاکید کرد.

 وی گفت: پارک‌های  بانوان (عفاف و ریحانه) فضاهایی مختص بانوان هستند؛ بنابراین هدف دیگر برنامه شادمانه مهربانوی کرمانی آشنایی و استفاده بیشتر بانوان از پارک‌های بانوان است که امیدواریم با دستور شهردار کرمان  و با همت شهرداری منطقه سه، سومین  پارک بانوان نیز در آینده ای نزدیک افتتاح شود تا تعداد پارک های بانوان در مناطق مختلف شهر افزایش یابد .

 

وی از حضور یک خیریه  در برنامه شادمانه ی مهربانوی کرمانی خبر داد و افزود: این خیریه برای آزادی خانم‌هایی که به دلیل  بدهی مالی دربند هستند، فعالیت می کند و امیدواریم تا این برنامه فرصتی را فراهم کند تا با کمک بانوان، این افراد از زندان آزاد شده و به جمع خانواده خود بپیوندد.

 

کارگر با اشاره به  درنظر گرفتن برنامه هایی برای بانوان همکار در شهرداری، از برگزاری برنامه هایی برای خانواده‌های کرمانی نیز خبرداد و افزود: به دنبال این هستیم  تا با هدف ایجاد سلامت اجتماعی در قالب برنامه های خانوادگی، فرصتی را فراهم کنیم تا افراد در مکان های اجتماعی و فرهنگی نیز حضور پیدا کنند

 

در ادامه افسون گلستانی پور مدیر مجموعه پارک‌های  بانوان شهر کرمان با اشاره به این که  این برنامه، ساعاتی شاد و مهیج را برای بانوان فراهم کرده است؛ خاطرنشان کرد: دلیل انتخاب پارک مادر برای برگزاری شادمانه مهربانوی کرمانی، ورزشی بودن فضای پارک است چرا که  مجموعه  ورزشی کاملی در این پارک وجود دارد که با توجه به امکانات موجود و دسترسی راحت تر، تصمیم گرفتیم تا ایستگاه‌های ورزشی مورد نیاز این برنامه را هم در این پارک تعبیه کنیم.

 

گلستانی پور افزود:  17 ایستگاه ورزشی و سرگرمی از جمله ایستگاههای طناب زنی، نقاشی کودکان، پرتاب پنالتی، طناب کشی،  پرتاب حلقه، تقلید صدا  و تردستی ، دوی سرعت با مانع  و دوچرخه سواری با مانع دراین برنامه طراحی شده است.

وی خاطرنشان کرد: بانوان متقاضی اجرای این گونه برنامه‌های شاد هستند و خوشبختانه با حمایت شهردار و تشکیل مدیریت امور بانوان درشهرداری و همچنین وجود فضای کافی، این برنامه ها تداوم خواهد داشت.

 

لازم به ذکر است در انتهای برنامه شادمانه مهربانوی کرمانی بین افراد حاضر در برنامه به قید قرعه جوایزی اهدا و نفرات برتر ایستگاههای ورزشی و تفریحی معرفی و هدایایی به رسم یاد بود به آنها داده شد.

 

مهدیه جعفری

 

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه