دبیرخانه دائمی جشنواره‌های شهرداری را راه اندازی خواهیم کرد

 

دبیرخانه دائمی جشنواره‌های شهرداری را راه اندازی خواهیم کرد

جشنواره شهروندی تابستان کرمان در جشن عید سعید غدیرخم به کار خود پایان داد

برگزاری جشنواره‌های فصلی پاییزه و زمستانه را در پیش خواهیم داشت

 

 

 

 

 

 

شهردار کرمان از راه اندازی دبیرخانه دائمی برگزاری جشنواره‌های شهرداری خبر داد و گفت: کرمان، اولین کلان شهری است که چنین جشنواره‌ای را با این کیفیت و مدت زمان برنامه‌ریزی کرده و قرار است جشنواره‌ی شهروندی تابستان کرمان، به عنوان یک رویداد فرهنگی و گردشگری در حوزه‌ی میراث فرهنگی به ثبت برسد.

 

 

 

به گزارش کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده در مراسم اختتامیه جشنواره‌ی شهروندی تابستان کرمان  که با حضور رییس شورای اسلامی شهر، تعدادی از اعضای این شورا و جمعی از مدیران شهرداری برگزار شد؛ با اعلام گزارشی از اقدامات انجام شده در جشنواره تابستان کرمان افزود: این جشنواره  قرار بود به مدت 30  روز برگزار شود که با توجه به قرار گرفتن در آستانه‌ی عید سعید قربان و عید سعید غدیر به مدت  38 روز برگزار شد.

 

وی با بیان اینکه در تدارک برنامه های این جشنواره، گروه‌های سنی و اجتماعی مختلف و همچنین سلایق مختلف فرهنگی و هنری در نظر گرفته شد، ادامه داد: حدود 150 هزار نفر از مردم، از برنامه های شهروندی تابستان کرمان استفاده کردند.

 

عالم‌زاده  با اشاره به این که در اجرای  این جشنواره، رویکرد  فرهنگی و ورزشی در نظر گرفته شده است؛ خاطرنشان کرد: تمامی هزینه‌ها از محل اعتبارات معاونت فرهنگی، اجتماعی شهرداری تامین شده که به تصویب شورای اسلامی شهر رسیده است.

 

شهردار کرمان حضور پررنگ هنرمندان در برنامه‌های این جشنواره را از اتفاقات خوب جشنواره‌ی تابستان کرمان عنوان و تصریح کرد: مشارکت خوب هنرمندان نشان داد که توانمندی خوبی در این حوزه در استان وجود دارد و شهرداری  کرمان نیز می‌تواند به خوبی چنین جشنواره‌هایی را برگزار کند.

 

وی با اشاره به این که جهت اجرای این جشنواره، تمامی مجوزهای لازم از نهادها و ارگان‌های مسئول دریافت شد؛ گفت: در کنار این جشنواره سه رویداد مهم از جمله رویداد حافظه چوب، شادمانه‌ی مهربانوی کرمانی و نمایشگاه هنرمندان برجسته‌ی نقاشی معاصر کشور نیز برگزار شد.

 

 شهردار کرمان همچنین از همراهی و حمایت شهرداری برای برگزاری کنسرت های موسیقی در شهر کرمان خبر داد و افزود: برگزاری برنامه‌ها در فضای باز شهری و عمومی، ویژگی شاخص این جشنواره بود چرا که این فضاها متعلق به مردم است و اعتقاد دارم شهرداری بایستی در این زمینه بیشتر ورود کند.

 

وی با بیان اینکه برای برگزاری 38 روز برنامه،  تنها دو ماه فرصت برنامه‌ریزی وجود داشت که با تلاش شبانه روزی این کار به ثمر رسید؛ ادامه داد: تدارک دیدن  38 روز برنامه به صورت مستمر آن هم در فضای باز شهری و با جمعیت زیاد، برنامه ریزی خاصی را می‌طلبید که نیروهای شهرداری به خوبی از عهده آن برآمدند.

 

شهردار کرمان تصریح کرد: کرمان، اولین کلان شهری است که چنین جشنواره‌ای را با این کیفیت و مدت زمان  برنامه‌ریزی کرده و قرار است جشنواره تابستان کرمان به عنوان یک رویداد فرهنگی و گردشگری در حوزه میراث فرهنگی به ثبت برسد.

 

وی تاکید کرد: به دنبال آن هستیم که در سطح ملی جشنواره‌ی شهروندی تابستان کرمان را معرفی کنیم تا از سال آینده باعث شود گردشگران  بیشتری در شهر کرمان حضور پیدا کرده و افراد بیشتری از برنامه‌های فرهنگی تدارک دیده شده استفاده کنند.

 

عالم‌زاده به بررسی و رفع  معایب جشنواره در سال آینده اشاره و تصریح کرد: دبیرخانه دائمی برگزاری جشنواره های شهرداری را راه اندازی خواهیم کرد که این دبیرخانه با حضور نمایندگان دستگاه‌های فرهنگی و اجرایی خواهد بود.

 

شهردار کرمان افزود: سعی خواهیم کرد تا در جشنواره بعدی تبلیغات را زودتر شروع کرده و از حضور هنرمندان ملی بیشتر استفاده کنیم.

 

وی از تهیه و تنظیم تقویم جشنواره‌های استانی و مرکز استان با محوریت جشنواره‌های شهرداری خبر داد و گفت: شهرداری مصمم است تا در جهت افزایش روحیه نشاط و شادابی و جذب گردشگر بیشتر، جشنواره های فصلی پاییزه و زمستانی را به صورت یک دهه در پیش بگیرد؛ زیرا اعتقاد دارم که شهر کرمان برای جذب گردشگر باید رویداد محور باشد.

 

عالم‌زاده ادامه داد: به طور قطع برگزاری برنامه‌ها و ‌جشنواره‌ها از سالن ها به عرصه فضای باز شهری آورده می‌شود و حوزه فعالیت های فرهنگی همراه و پا به پای حوزه های عمرانی حرکت خواهد کرد زیرا شهرداری تنها در حوزی خدماتی و عمرانی وظیفه ندارد و کار در حوزه فرهنگی و اجتماعی نیز از رسالت های شهرداری است.

 

وی تاکید کرد: از کارشناسان و فرهنگ دوستان تقاضا دارم تا دلسوزانه انتقادات و پیشنهادات خود را با حوزه فرهنگی و اجتماعی شهرداری در میان بگذارند و نظرات خود را مطرح کنند.

 

شهردار کرمان تصریح کرد:  شهر متعلق به مردم و شهرداری  متعلق به همه گروه‌های اجتماعی است زیرا این ارگان از پول مردم اداره می‌شود و در پیشگاه خداوند درست نیست منافع مردم و بودجه شهرداری در جهت اهداف دیگری استفاده شود.

 

وی تاکید کرد: اجازه نمی‌دهیم که مانعی در راه اجرای برنامه های شاد و نشاط آور برای مردم ایجاد شود و با قاطعیت به دنبال آن هستیم که مردم را شاد کنیم .

 

وی با اشاره به این که مسئولیت برگزاری برنامه‌های شاد تنها بر عهده شهرداری نیست؛ تصریح کرد:  از رسانه ها و مسئولان رده بالای استان تقاضا دارم تا این موضوع را پیگیری کنند که مسئولیت شاد کردن مردم با چه ارگان های دیگری است زیرا شهرداری تنها متولی شاد کردن مردم نیست و اگر دستگاههای دیگری نیز در این زمینه وظیفه دارند نباید کم کاری آنها را شهرداری جبران کند.

 

شهردار کرمان در پایان این مراسم  از امام جمعه کرمان ، دکتر فدایی  استاندار کرمان و سایر مدیران دستگاههای اجرایی و فرهنگی که در اجرای این جشنواره شهرداری را همراهی کردند؛ تشکر کرد و افزود: از همراهی بسیار خوب شورای شهر کرمان و همچنین مشارکت بخش خصوصی و هنرمندان استان کرمان نیز قدردانی می‌کنم.

 

وی ضمن تشکر از شرکت تجارت الکترونیک پارسیان به عنوان اسپانسر برنامه  و حامی جشنواره تابستان کرمان به لحاظ همراهی در این کار فرهنگی ادامه داد: امیدوارم این جشنواره زمینه ای شود تا علاوه بر این شرکت، سایر بخش های خصوصی، شهرداری را همراهی کنند.

 

لازم به ذکر است مراسم اختتامیه جشنواره شهروندی تابستان کرمان با اجرای برنامه های متنوع از سوی هنرمندان ملی و بومی همراه بود و در پایان از سوی شرکت تجارت الکترونیک پارسیان به سه نفر از شهروندان به قید قرعه سه دستگاه پراید اهدا شد.

 

 

مهدیه جعفری

 

 

 

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه