در کرمان تخریب آثار هنری، مجسمه و مبلمان شهری نداریم

 

در کرمان تخریب آثار هنری، مجسمه و مبلمان شهری نداریم

 

 

معاون سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری گفت: در کرمان تخریب آثار هنری، مجسمه و مبلمان شهری نداریم و خوشبختانه مردم از این آثار محافظت می کنند.

 

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، عماد محسنی تکلو با اشاره به اینکه در مساله هنرهای شهری با دو موضوع رو به رو هستیم، گفت: این موضوعات شامل تولید آثار هنری در شهر و نگهداری از آنهاست که در این راستا اگر به دقت بحث غنای آثار هنری را در شهر در نظر داشته باشیم، باید هم در جهت سفارش دادن و تولید آثار هنری فاخر تلاش کنیم و هم مسأله‌ی نگهداری از آنها را مدنظر قرار دهیم.

وی در  ادامه با بیان اینکه در بحث نگهداری نیز عموما دو مسأله، آثار هنری را تهدید می‌کند، افزود: عوامل محیطی از جمله آب و باد و نیز مسایل اجتماعی از آن جمله هستند که در خصوص مسأله اول باید سعی کنیم تا از مواد مناسب جهت ساخت آثار هنری استفاده شود تا مجسمه از تخریب توسط عومل طبیعی محافظت شود.

 

محسنی تکلو اظهار داشت: خوشبختانه در حوزه مسایل اجتماعی نیز هیچگونه تخریب یا سرقت مجسمه های شهری در کرمان گزارش نشده است و مردم از آنها حفاظت می‌کنند.

 وی با بیان اینکه در واقع وندالیسم شهری در کرمان بسیار پایین است؛ تصریح کرد: طی سال‌های اخیر مردم به این بلوغ فکری رسیده‌اند که وقتی مجسمه یا آثار هنری در شهر نصب می‌شود؛ از آن حفاظت کنند.

 

وی با تاکید بر ضرورت حفاظت از مجسمه ها و مبلمان شهری گفت: باید با برنامه‌ریزی و اتخاذ تصمیمات لازم، تعلق خاطر مردم را نسبت به آثار و مجسمه های شهری بیشتر کنیم که در این راستا برگزاری سمپوزیوم‌ها و رویدادها و خلق آثار هنری در حضور مردم بسیار مهم و تاثیرگذار است و باعث می شود که مردم بیشتر در حفظ و نگهداری این آثار احساس مسئولیت کنند.

 

مریم ایرانمنش

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه