تشکیل کارگروه تخصصی بانوان در شورای شهر

تشکیل کارگروه تخصصی بانوان در شورای شهر

 

 

 

صبح امروز کارگروه تخصصی بانوان شهر برای هم اندیشی در حوزه بانوان به ریاست زهرا لری رییس کمیسیون فرهنگی هنری و بانوان آغاز به کار کرد.
به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، زهرا لری در این نشست ضمن تسلیت ایام سوگواری ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) که با حضور رییس شورای شهر، شهردار، مدیر امور بانوان و خانواده شهرداری کرمان و جمعی از بانوان مسئول در دستگاه‌های مختلف برگزار شد، گفت: در جامعه‌ی ما که با اصالت و هویت اسلامی و ایرانی است، بانوان جایگاه و نقش تعیین کننده‌ای دارند.
وی با بیان اینکه نقشی که بانوان در تشکیل نهاد خانواده‌ و شکل‌گیری یک جامعه سالم دارند، در کشور و جامعه‌ی ما مشهود است؛ گفت: در قانون نیز نگاه ویژه‌ای به بانوان شده است.
لری گفت: کارگروهی که امروز در شورای شهر کرمان آغاز به کار می‌کند، اهدافی مانند برنامه‌ریزی برای مشارکت گسترده بانوان در فعالیت‌های اجتماعی، اقتصادی و امور شهری، مبادله اطلاعات و تجربیات در حوزه‌ی بانوان، همکاری نهادها و دستگاه‌های دولتی و اجرایی در مسایل زنان و جذب و هدایت بانوان نخبه و فرهیخته به منظور استفاده از تجارب علمی و فرهنگی را دنبال می‌کند.
رییس کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان شورای شهر کرمان، توجه به ارتقای سطح زندگی بانوان شهر به خصوص زنان سرپرست خانواده در ابعاد مختلف اقتصادی، روانشناسی و.. اعتلای ایمان، ارزش‌های فرهنگی و اخلاقی، تقویت نهاد خانواده و جایگاه زن در صحنه‌های اجتماعی را از دیگر اهداف تشکیل این کارگروه ذکر کرد.
رییس کارگروه تخصصی امور بانوان شورای اسلامی شهر کرمان تصریح کرد: همچنین ایجاد امکانات و بستر مناسب برای کسب مهارت‌های حرفه ای و زمینه‌سازی بروز استعدادها و خلاقیت و مهارت‌های حرفه‌ای را هدف مهم دیگر تشکیل این کارگروه دانست.
وی با تشکر از زحمات خانم دکتر ایرانمنش عضو سابق شورای شهر که سال‌ها در حوزه‌ی بانوان کار کردند؛ گفت: از شهردار کرمان که کارهای بسیار خوبی در همه‌ی ابعاد عمرانی، خدماتی و فرهنگی اجتماعی انجام داده و همه‌ی حوزه ها را هم سو پیش برده است؛ نیز قدردانی می کنم.
وی با بیان اینکه ریاست شورا نیز با درایت جلسات شورا را پیش می‌برد؛ گفت: در حال حاضر بهترین زمان و شرایط برای جامه‌ی عمل پوشاندن به اهداف این کارگروه مهیاست و بایستی با هم اندیشی با یکدیگر در جهت ارتقای وضعیت بانوان شهرمان تلاش کرده و گام برداریم.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان نیز در این نشست با تسلیت ایام ماه محرم و شهادت امام حسین (ع) گفت: شورای پنجم و شهردار به حوزه‌ی بانوان اهمیتی بسیاری می‌دهد و پرداختن به حوزه‌ی بانوان و خدمت در این حوزه، را به عنوان امری مهم پیگیری می‌کنند.
محمد فرشاد افزود: در این راستا شهردار کرمان با انتصاب خانم کارگر به عنوان مدیر امور بانوان و خانواده در یک سال و نیم گذشته کارهای خوبی در این حوزه انجام داده است.
وی با بیان اینکه ما بایستی تا جایی که امکان دارد برخی از مدیریت ها را در دستگاه‌ها به بانوان توانمند بسپاریم؛ افزود: شهردار کرمان با انتصاب خانم ایلاقی به عنوان معاون شهرسازی و معماری که یکی از مدیریت‌های حساس شهرداری است و نیز بانوان توانای دیگر در سمت معاونت‌های مناطق نشان داده که در این حوزه شعار نمی‌دهد و عمل می‌کند.
وی ادامه داد: اینها دلیل بر این است که اهمیت دادن به حوزه بانوان و استفاده از توانمندی آنها در سمت‌های مدیریتی در شهرداری و شورای اسلامی شهر، شعار نیست بلکه اعتقاد است.
فرشاد تصریح کرد: در حال حاضر هم خانم لری از زمانی که تصدی کمیسیون فرهنگی، هنری و بانوان را بر عهده گرفتند؛ تصمیم گرفتند با تشکیل کارگروه تخصصی امور بانوان متشکل از بانوان دستگاه‌های مختلف، در خصوص مسائل متعدد و مختلف حوزه بانوان هم اندیشی، مشورت و تصمیماتی را اتخاذ کنند که به نفع مجموعه بانوان شهر و بروز توانمندی و استعدادهای آنها باشد.
رییس شورای اسلامی شهر کرمان خاطرنشان کرد: این کارگروه می‌خواهد هم در جهت بهبود وضعیت فضاهای فیزیکی مختص بانوان و امکانات لازم برای آنها و هم در حوزه‌ی فرهنگی اجتماعی برای زنان گام بردارد که برای رسیدن به این اهداف، آرزوی موفقیت دارم.
فرشاد ادامه داد: شهرداری و شورای پنجم شهر در کنار این کارگروه خواهد بود تا با همفکری بتوانیم قدم‌های بزرگی را در این رابطه برداریم.
مدیر امور بانوان و خانواده شهرداری کرمان نیز در این نشست با اشاره به کارهای انجام شده توسط این مدیریت در شهرداری گفت: باید سند بالادستی از وضعیت زنان در سطوح مختلف در حوزه‌های ورزش، فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و تهیه شود چرا که در حال حاضر یک سری مطالعات موردی وجود دارد که جامع نیستند.
سارا کارگر بر توجه به فراهم کردن فضای بروز استعدادها، ورزش، فروش محصولات خانگی و نیز فضایی برای شادی و نشاط بانوان تاکید کرد.
فاطمه نخعی‌فر

 

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه