فرش قرمز شهرداری زیر پای خیران

در آیین معرفی مدیر عامل جدید بنیاد بناهای ماندگار مطرح شد:

 

توجه جدی به سخت افزار در جهت رفع مسائل و آسیب های اجتماعی

استقبال شهرداری از خیران برای احداث فضاهای فرهنگی و رفاهی در قالب طرح های مشارکتی

 

 

 

 

 

شهردار کرمان گفت: برای رفع مسائل و آسیب‌های اجتماعی که باعث بسیاری از مشکلات امروز در حوزه شهرها هستند، باید به سخت افزارها که همان فضا و مکان هستند، توجه جدی شود.

 

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین، سید مهران عالم زاده در آیین معارفه مدیر عامل  جدید بنیاد خیریه توسعه بناهای ماندگار شهرداری کرمان با بیان اینکه راه اندازی موسسه خیریه بناهای ماندگار، یکی از اقدامات بسیار خوب دوره مهندس جلال مآب است، ادامه داد: وی رسالت جدیدی برای شهرداری (که البته جزو وظایف ذاتی این نهاد است) ایجاد کرد تا  شهرداری بتواند در مجرای قانونی خود به وظایفش عمل کند .

وی با بیان اینکه تاکنون اقدامات و کارهای خوبی در این موسسه خیریه انجام شده است، افزود: در بخش مشارکت‌ها، آورده‌ی شهرداری زمین و پروانه است و هزینه ساخت و نگهداری با خیران می باشد که خوشبختانه باعث شده قدرت خیران در احداث مکان های فرهنگی و رفاهی بیشتر شود؛ ضمن اینکه شهرداری نیز بخشی از رسالت خود را در حوزه اجتماعی به بهترین نحو انجام می‌دهد.

شهردار کرمان اظهار داشت : امروزه بسیاری از مشکلات ما در حوزه‌ی شهر، مسائل و آسیب‌های اجتماعی هستند که برای رفع آنها به فضای فیزیکی و مکان یا همان بخش سخت افزاری کار نیاز است که تا تامین نشود؛ نمی توان در بخش نرم افزاری آن اقدام نمود.

 

وی با تاکید بر اینکه قطعا توان اجرایی شهرداری و دولت در این زمینه محدود است و انچه مهم و اثر گذار است؛ حضور، مشارکت  و همراهی خیران است گفت: خوشبختانه در دوره های قبل اقدامات بسیار خوبی انجام شده است .

وی ادامه داد: در این دوره نیاز است اقدامات و فعالیت های این موسسه چه در بخش اجرایی و جذب سرمایه گذار و خیر و چه در بخش اطلاع رسانی باز و گسترده تر عمل کند و ظرفیت های خود را مجددا شناسایی و تکمیل کرده و در اختیار خیران قرار دهند تا بتوان اقدامات خوبی در سطح شهر بر  اساس اولویت‌ها و نیازهای شهری انجام داد.

 

وی گفت: شهر کرمان نیازمند مراکز فرهنگی و رفاهی مختلفی است که در این زمینه نیاز به حضور و مشارکت خیران بزرگوار داریم. 

عالم زاده ضمن تشکر از زحمات مهندس قربی که هشت سال به‌صورت افتخاری در این موسسه فعالیت داشته اند، افزود: مهندس علی زادکافی نیز به دلیل  تجارب و سوابق کاری بالایی که دارند از امروز مسئولیت این موسسه را برعهده خواهند گرفت که با توجه به توانمندی که در وی سراغ داریم؛ امیدواریم به زودی شاهد خدمات ارزنده ای از این موسسه با  همفکری و همکاری خیران برای اقشار آسیب پذیر جامعه باشیم.

 

تزریق تفکرات تازه به بنیاد خیریه توسعه بناهای ماندگار شهرداری کرمان «با ورود مهندس عالم زاده به شهرداری»

 مدیر عامل پیشین بنیاد خیریه توسعه بناهای ماندگار شهرداری کرمان نیز در ادامه این نشست با تاکید بر اینکه از زمان حضور مهندس عالم زاده در شهرداری کرمان و انتخاب وی به عنوان رییس هیت مدیره و عضو هیات امنای این موسسه، شاهد تلاش ها و زحمات وی برای حمایت از اقدامات این مجموعه بودیم؛ افزود: به دستور وی نیز برای اولین بار و بعد از مدت ها روند انجام مراحل قانونی اقدامات این موسسه ، بازنگری در قراردادها و اصلاح  بخشی از اساسنامه این موسسه انجام شد.

قربی تصریح کرد: خوشبختانه با ورود جدی شهردار کرمان در بسیاری از مسائل و تزریق تفکرات تازه به این موسسه، بسیاری از مشکلات موجود در این مجموعه حل و فصل شد.

وی در اختیار قرار دادن زمین انجمن نابینایان در میرزاآقایان به انجمن افراد ناتوان ذهنی و ساخت مجموعه نابینایان با مشارکت خیر در زمینی واقع در پارک جنگلی به درخواست و نظر مجموعه‌های مربوطه، انعقاد قرارداد ساخت پایگاه امداد در مجموعه جنگل قائم، انعقاد قرارداد ساخت ساختمان افراد معلول جسمی حرکتی رعد و انعقاد قرارداد احداث مرکز دختران بی سرپرست در خیابان مهدیه را از جمله اقدامات انجام شده در این موسسه برشمرد و افزود: پیگیری های لازم برای احداث چهار زمین ورزشی در مناطق محروم شهر انجام شده است که با مساعدت و دستور شهردار محترم، کار اجرایی آن آغاز می شود. 

 

ادامه خط مشی های مدیرعامل قبلی موسسه با جدیت بیشتر

علی زادکافی مدیر عامل  جدید بنیاد خیریه توسعه بناهای ماندگار شهرداری کرمان نیز در این نشست ضمن تشکر از شهردار به جهت حسن اعتماد وی گفت : امیدوارم بتوانم خط مشی مهندس قربی مدیرعامل پیشین را با جدیت ادامه و زمینه را برای مشارکت خیران فراهم کنم.

 

 

 

 

 

نجمه ابراهیمی نژاد

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه