یک نیم‌روز پر حادثه

 

یک نیم‌روز پر حادثه 

 

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان، از وقوع سه مورد حادثه پیش از ظهر دیروز24 شهریور ماه در شهر کرمان خبر داد.

 

 

به گزارش پایگاه خبری کرمان آنلاین علی عسکری گفت: طی تماس تلفنی در ساعت 8 و 48 دقیقه صبح روز گذشته با ستاد مرکز فرماندهی عملیات (125) این سازمان از طعمه حریق شدن یک کارخانه یونولیت سازی آگاه شدیم.

وی محل حادثه را بلوار راه آهن به سمت روستای باقرآباد ذکر کرد و افزود: علاوه بر حجم شعله و آتش‌سوزی توسط مواد یونولیتی، جنس این مواد به گونه ای است که در اثر سوختن، گازهای سمی خطرناک تولید می کنند، بنابراین بلافاصله چهار تیم اطفاء حریق این سازمان از 3 ایستگاه ها به محل حادثه اعزام و ضمن رعایت نکات ایمنی و حفاظتی این آتش سوزی، با تلاش 16 نفر آتش نشان مهار شد.

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر کرمان، همچنین از نجات یک نفر از شهروندان توسط آتش‌نشانان خبر داد و گفت: در ساعت 10 و 35 دقیقه امروز 24 شهریور ماه از دچار حادثه شدن یک نفر از شهروندان در بلوار شهید مفتح  مطلع شدیم.

وی افزود: پای یک نفر از شهروندان بین دستگاه بالابر و دیواره گیر کرده بود که پس از اطلاع از این حادثه که به دلیل بی احتیاطی رخ داده بود، تیم امداد و نجات این سازمان سریعا در محل حادثه حضور یافته و عملیات امداد و نجات فرد دچار حادثه شده را شروع کردند.

عسکری ادامه داد: آتش‌نشانان با دقت و مهارتهای خاص فرد دچار حادثه شده را از آزاد سازی کرده و با توجه به مصدومیت فرد دچار حادثه شده، وی را تحویل عوامل اورژانس دادند.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان، همچنین از اطفاء حریق یک باب منزل مسکونی در خیابان ابوذر شمالی شهر کرمان خبر داد.

وی گفت: این آتش سوزی در ساعت 12  و 36 دقیقه رخ داد  که سریعا دو دستگاه خودرو اطفاء حریق از دو ایستگاه آتش نشانی به محل آتش سوزی اعزام و آتش توسط آتش‌نشانان مهار شد و از پیشروی آن جلوگیری به عمل آمد .

مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی تصریح کرد: این منزل مسکونی در طبقه فوقانی مسجد بود که دچار آتش سوزی شده بود و آتش‌نشانان ضمن مهار آتش سوزی و پیشروی آن، با تلاش خود مانع از سرایت آتش به مسجد شدند.

وی گفت :علل حوادث ذکر شده در دست بررسی است

چاپ

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه