سامان دادن به مشکلات معیشتی کارگران را رسالت اصلی خود می‌دانم

 

شهردار کرمان:

سامان دادن به مشکلات معیشتی کارگران را رسالت اصلی خود می‌دانم

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان گفت: سامان دادن به مشکلات معیشتی کارگران شهرداری را رسالت اصلی خود می‌دانم.

سیدمهران عالم‌زاده در دیدار مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وی، با بیان این‌که کارگران، آسیب‌پذیرترین قشر جامعه هستند، تصریح کرد: متأسفانه شهرداری نتوانسته به تعهد خود در قبال کارگران عمل کند و در پرداخت حقوق و مزایا، این قشر مغفول مانده‌اند.

وی افزود: یک مدیر اگر یک ماه حقوق دریافت نکند، می‌تواند به زندگی خود ادامه دهد، اما کارگری که حدود چهارماه حقوق نگرفته، نمی‌تواند زندگی خود را اداره کند.

شهردار کرمان ادامه داد: تلاش می‌کنیم پرداخت حقوق و مزایای کارکنان شهرداری کرمان به هم نزدیک شود.

عالم‌زاده با بیان این‌که اگر مردم سهم مشارکت خود را به شهرداری پرداخت می‌کردند، حداقل در پرداخت حقوق کارگران با مشکل مواجه نمی‌شدیم، گفت: وقتی کارگر بخش تنظیف، زباله‌ی یک کوچه را جمع‌آوری می‌کند، مردم باید حق‌و‌حقوق این کارگر را در قالب پرداخت بهای خدمات شهری، به شهرداری بپردازند تا حقوق کارگر پرداخت شود، اما متأسفانه برخی از مردم کوتاهی می‌کنند.

شهردار کرمان به مجموعه‌‌های صنعتی شهرداری ازجمله کارخانه‌ی آسفالت نیز اشاره کرد و گفت: مجموعه‌ی کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی شهرداری، باید از تولید سنتی به سمت تولید صنعتی حرکت کنند تا ضمن درآمدزایی بیش‌تر، اشتغال‌زایی بیش‌تری نیز داشته باشند.

وی هم‌چنین به جایگاه تعاون در اقتصاد کشور اشاره کرد و افزود: تعاونی‌ها، یک رکن از اقتصاد کشور محسوب می‌شوند که ظرفیت بالایی دارند، اما به این بخش کم‌تر توجه شده است.

شهردار کرمان ایمنی کارگاه‌های ساختمانی را نیز بسیار مهم دانست و گفت: ایمنی کارگاه‌های ساختمانی، برای افرادی که در کارگاه مشغول به کار هستند و هم‌چنین شهروندانی که از کنار این کارگاه‌ها عبور می‌کنند، بسیار مهم است؛ بنابراین، باید در این بخش نظارت بیش‌تری بشود.

عالم‌زاده درخصوص واگذاری ساخت‌و‌ساز به مجری ذی‌صلاح نیز گفت: در حوزه‌ی مجری ذی‌صلاح، ظرفیت‌سازی کاملی نشده است؛ ضمن این‌که وزارت راه و شهرسازی نیز باید در این رابطه تصمیم قطعی بگیرد.

وی افزود: این موضوع نیاز به اصلاح قوانین دارد که قطعاً با اصلاح قانون مقررات ملی ساختمان، قوانین مربوط به این بخش نیز اصلاح خواهد شد.

شهردار کرمان بر نظارت مقیم کارگاهی هم تأکید کرد و گفت: اگر نظارت مقیم کارگاهی اتفاق بیفتد، ناظر مقیم تمام مسایل ایمنی، کیفیت و ... را در ساختمان نظارت می‌کند و مردم هم وقتی ببینند ناظر به‌صورت تمام وقت حضور دارد و وضعیت ساخت‌و‌ساز را بررسی می‌کند، از این موضوع استقبال می‌کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این دیدار با بیان این‌که در استان کرمان 300 هزار نفر مشمول قانون کار هستند، گفت: بیش‌ترین ارتباط اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی با شهرداری نیز در حوزه‌ی کارگری است.

رضا اسماعیلی افزود: با توجه به این‌که جمعیت قابل توجهی از نیروهای شهرداری کرمان مشمول قانون کار هستند، اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارتباط نزدیکی با شهرداری دارد.

وی بر آشنایی بیش‌تر مجموعه‌‌ی اداری شهرداری با قوانین کار تأکید کرد و گفت: بیش‌تر اتفاقات و مشکلات، به‌دلیل آشنا نبودن به قوانین کار ایجاد می‌شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان به حوزه‌ی اشتغال هم اشاره و خاطرنشان کرد: در برنامه‌ی دوساله‌ای که تهیه شده، در کل استان 36 هزار شغل باید ایجاد شود که 6350 شغل، مربوط به شهرستان کرمان است.

 

چاپ

شهروند1
شهروند2

 اينجا شهرداري کرمان ... اينجا شهرداري کرمان ...

سامانه ارتباط مردمی : 137
سامانه پیامکی : 10001371000
تلفن های تماس : 32268350-034
آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
کرمان - خیابان سپه