بازدید شهردار کرمان از سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری

 

 

سرویس خبر: اداره روابط عمومی و امور بین‌الملل شهرداری کرمان

شهردار کرمان از سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری کرمان بازدید کرد.

سیدمهران عالم‌زاده در این بازدید با بیان این‌که هدف سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری باید عرضه‌ی مستقیم و با قیمت مناسب اقلام مختلف به مردم باشد، گفت: سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری نباید به‌دنبال تداخل صنفی باشد.

وی بر راه‌اندازی یک بازارچه‌ی خوداشتغالی مناسب و شکیل به‌عنوان الگو توسط سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری تأکید کرد و گفت: در صورتی که این سازمان بتواند یک بازارچه‌ی قابل قبول راه‌اندازی کند، بخش خصوصی هم برای مشارکت در این زمینه ترغیب خواهد شد.

شهردار کرمان بر انجام فعالیت‌های سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری براساس اساس‌نامه و قانون تأکید کرد و گفت: برپایی نمایشگاه‌های مختلف نیز باید با هماهنگی کمیته‌ی نمایشگاهی باشد.

عالم‌زاده درباره‌ی دکه‌های شهری نیز گفت: دکه‌ها باید یک‌شکل و شکیل باشند.

سرپرست معاونت خدمات شهری شهرداری کرمان نیز در این بازدید گفت: طبق اساس‌نامه‌ی سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری، شهرداری می‌تواند در زمینه‌ی برپایی شب‌بازار، روزبازار و جمعه‌بازار ورود کند.

محسن پوراسماعیلی با تأکید بر توجه بیش‌تر به سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری، از سامان‌دهی کارگران فصلی به‌عنوان یکی دیگر از وظایف این سازمان نام برد و گفت: اصلی‌ترین وظیفه‌ی این سازمان، سامان‌دهی عرضه‌ی میوه و تره‌بار در سطح شهر است.

وی هم‌چنین با اشاره به راه‌اندازی بازارچه‌ی خوداشتغالی در شهر کرمان گفت: نقاطی برای ایجاد بازارچه در سطح شهر مشخص شده است.

پوراسماعیلی افزود: دکه‌های شهری نیز باید به‌صورت واقعی سامان‌دهی شوند.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری کرمان نیز در این بازدید با بیان این‌که این سازمان در کلان‌شهرها به‌عنوان یکی از منابع پایدار شهرداری‌ها عمل می‌کند، گفت: طبق اساس‌نامه یکی از وظایف اصلی این سازمان، نظارت بر میادین میوه و تره‌بار است.

محمدحسین مؤمنی هم‌چنین بیان کرد: برای رفاه حال شهروندان باید یک میدان میوه و تره‌بار دیگر توسط شهرداری راه‌اندازی شود تا ضمن رقابت با میدان میوه و تره‌بار فعلی، میوه و تره‌بار با قیمت مناسب‌تر به‌دست مردم برسد.

وی از مشخص شدن شش نقطه در شهر کرمان برای ایجاد بازارچه‌های خوداشتغالی خبر داد و گفت: پیش از این قرار بود این بازارچه‌ها توسط بخش خصوصی در قالب BOT راه‌اندازی شوند که متأسفانه به سرانجام نرسید.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و سامان‌دهی مشاغل شهری شهرداری هدف از راه‌اندازی بازارچه‌های خوداشتغالی را افزایش رفاه شهروندان و دسترسی مردم به محصول با قیمت پایین‌تر دانست و گفت: هدف از ایجاد میدان میوه و تره‌بار و یا بازارچه‌های خوداشتغالی، این نیست که قیمت اقلام مختلف را بشکنیم؛ بلکه هدف دسترسی آسان‌تر و عرضه‌ی اقلام مصرفی به مردم با قیمت مناسب‌تر است.

مؤمنی سامان‌دهی ماشین‌آلات ساختمانی و کارگران فصلی را نیز از دیگر وظایف این سازمان برشمرد و گفت: باید توسط بخش خصوصی مجموعه‌ای با امکانات لازم ایجاد شود تا ماشین‌آلات ساختمانی در آن مجموعه سامان‌دهی شوند.

 

اينجا شهرداري کرمان ...
      سامانه ارتباط مردمی : 137
      سامانه پیامکی : 10001371000
      تلفن های تماس : 32268350-034
      آدرس ساختمان شهرداری مرکز :
      کرمان - خیابان سپه